ETKİNLİK – 17.12.2011 – CUMARTESİ- 20.00 – PANEL – DÜNYA VE ÜLKEMİZ NEREYE GİDİYOR?

Dünya ve Ülkemiz Nereye Koşuyor?

Yaşanılan son döneme fazla incelemeye bile gerek kalmadan, hızla baktığımızda sarsıcı bir değişim çıkıyor karşımıza. İnsanlığın belki binlerce yılının şunun şurası 25-30 yılda nasıl da alt üst olabileceğini gösteriyor bizlere, bazen gülümseterek bazen ürküterek. Ekonomiden sosyal hayata her şey yerinden oynuyor. Peki gezegenimiz almış başını nereye gidiyor böyle?
Bu meseleye, hayatı en duyarlı dokunuşlarla takip edip yorumlayan edebiyat ve sanat çevreleri ne diyor?
17 Aralık Cumartesi akşamı, onların yaratıcılığın duvarında oturup, olup bitenleri nasıl değerlendirdiğine birlikte göz attık.

Mahalle Evi Salonu’nda gerçekleşen panelimizin her bir katılımcısı, bize farklı bir perspektif sundu. Nükhet Eren’in yönettiği panelin katılımcıları Şehir Tiyatrosu Sanatçıları Derneği-İŞTİSAN başkanı ve oyun yazarı Haşmet Zeybek,  Türkiye Yazarlar Sendikası-TYS başkanı ve şair Mustafa Köz, keman ve viyola sanatçısı Prof. Özer Sezgin, fotoğraf sanatçısı Rüstem Batum, ressam ve heykeltraş Y. Bahadır Yıldız gibi sanatın çok çeşitli alanlarından gelen isimlerdi.
Reklamlar

About Ayşen Cumhur Özkaya

Ruhu Sanatçı Gönlü İnançlı Hali Hüzünlü Şefkatli Romantik Her daim Duygusal Hayalci Melankolik Karşılıksız Seven Çocuk Kalpli İlahi Aşka Aşık biri
Bu yazı NEYYA Yaratıcı Yazarlık Atölyesi içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s