SANATÇI TASARIMI- BRIAN RETTMER – KİTAP OTOPSİLERİ

Kitap otopsileri!

Ürünlerini ortaya çıkarırken hiçbir kitabın içeriğini değiştirmediğini ya da ekleme yapmadığını söyleyen Brian Dettmer için “kitap cerrahı” yakıştırması yapılıyor. Bir sayfaya şekil vermek için aynı anda bıçak, cımbız ve ameliyat aletleriyle çalıştığı zamanlar olduğunu söylüyor.

Çalışmalarını ve günümüz sanatını şöyle yorumluyor: “Eski kitaplar, kayıtlar, bantlar, haritalar, vb. malzemeler günümüz sanatında sık sık yer alır. Bunlar genellikle, rolü azalmış ya da artık var olmayan şeyleri sembolize etmektedir. Bence bir nesnenin var olan işlevi ölmeye başladığında onun şekli ve içeriği için yeni bir yaklaşım gerekliliği ortaya çıkar.” (Fotoğrafların otomatik olarak akması için ‘oynat’ düğmesine bir kez tıklamanız yeterli.)

Kitap Otopsileri

Elçin Polat- edebiyathaber.net

Reklamlar

About Ayşen Cumhur Özkaya

Ruhu Sanatçı Gönlü İnançlı Hali Hüzünlü Şefkatli Romantik Her daim Duygusal Hayalci Melankolik Karşılıksız Seven Çocuk Kalpli İlahi Aşka Aşık biri
Bu yazı EDEBİYAT -Literature içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s