Kendilik Tiyatrosu…..

Nihayet çok merak ettiğim Kendilik Tiyatrosu başlıyor…Sevgili hocamız, Uz. Psk. Faruk ÖĞÜNÇ’ün yol göstericiliğinde devam eden kurslar, Kadıköy Koşuyolu Mahalle Evi’nde bila bedel “ücretsiz” olarak verilmekte. Geçen sene konuk olarak katıldığım bir çalışma beni meraklandırmıştı ve bu sene baktım ki yeniden eğitim verilecek hemen başvurdum.

İnsanı geliştirici ve ufkunu açıcı bir çalışma. Kendini tanıma adına size bilmediğiniz kapılar açıyor. Bildiğinizi zannettiğiniz ama bilmediğiniz, ya da bilmediğinizi zannettiğiniz ama aslında derinlerde bir yerde bildiğiniz şeyleri ortaya çıkarıyor Kendilik Tiyatrosu. Yorum yapmadan, duygulara kapılmadan konuşabilmeyi öğretiyor. Çeşitli testler, oyunlar, deneylerle sizi kısıtlayan, bağlayan şeyleri farkediyor, bir ileri adım atmaya cesaretleniyorsunuz burada.

Her Salı sabah 11:13 arası yaşadığımız bu güzel  deneyim için öncelikle hocamıza, sonra bu kursu tanımama vesile olan Yaratıcı Yazarlık Atölyesi hocam Nükhet Eren ve arkadaşlarıma ve Mahalle Evi’ni biz Kadıköylülere açan Kadıköy Belediyesine teşekkür ederim…

Kendilik Tiyatrosu nedir dersek :

“Kendilik Tiyatrosu” engellerimizi kaldırıp bizleri serbestleştirme, özgürleştirme adına yapılan, tiyatronun psikoterapotik ve pedagojik açıdan kullanıldığı, katılımcıların bireysel gelişiminin amaçlandığı çalışmalardır.

Hocamız Faruk Öğünç :

150816_10150107173346397_2844936_n

Geçen seneki katılımcılar:

faruk-ogunc

Derste bir çalışmada :

050420126109

Reklamlar

About Ayşen Cumhur Özkaya

Ruhu Sanatçı Gönlü İnançlı Hali Hüzünlü Şefkatli Romantik Her daim Duygusal Hayalci Melankolik Karşılıksız Seven Çocuk Kalpli İlahi Aşka Aşık biri
Bu yazı SANAT ** ART içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s