Akrep Burcu, Karanlıklar Prensi

Zodyak’ın gizemli, seksi, ürkütücü burcu Akrep’in Tarot’daki  karşılığı, tüyler ürpertici Ölüm kartıdır. Kartta görülen iskelet, fiziksel ölümlülüğümüzü bize çarpıcı bir şekilde hatırlatırken, arka plandaki gündoğumu, bayraktaki  beyaz gül sembolü ruhumuza vaad edilen ölümsüzlüğü anlatıyor.

Ölüm kartı ile Akrep Burcu arasındaki eşleştirme son derece dolaysız.

Kart korkulduğu gibi fiziksel ölümün ifadesi olmaktan çok, yaşam yolunda karşılaşılan büyük bir değişimi ifade eder. Bir dönemin sona erdiğini, bir sürecin tamamlandığını, bir şeylerin bittiğini anlatır. Geçerliliğini yitiren yapılar ile vedalaşma zamanıdır. Kayıplar ile  yüzleşmek önemlidir. Yeniliği kucaklayabilmek için doğal yas sürecinden geçmek gerekir. İlkbaharda ağaçların yeniden yeşerebilmesi için önce, sararıp solmuş yapraklar dökülmeli, dallar kış boyu çırılçıplak kalmalıdır. Ölüm, ne kadar üzücü olsa da yaşam döngüsünün doğal bir aşamasıdır. Kayıplar için duyulan acı ve keder sonuna kadar yaşanacak, tutulan yasın ardından, yeni bir gün doğacaktır.

Cinsellik, ölüm ve yenilenme burcu olarak tanımlanan Akrep Burcu, Ölüm kartının ifade ettiği bu dönüşüm ile bağlantılıdır.

Akrep Burcu, cinselliğe, konfora ve paraya düşkünlük, korku, nefret, iktidar arzusu, gurur, zalimlik gibi eğilimler gösterebilir. Ancak Akrep’in sadece hayatın karanlık yönlerine ilgi duyduğunu sanmak, onun ruhsal yolculuğunu anlamamıza engel olur.

Bütünlüğe erişme yolunda, insanın kendi  doğasının tüm yönlerini kucaklaması gerektiğini bilen Akrep Burcu için, cinsellik, ölüm, güç, para konularının cazibesi çok yoğundur. Eğer kişiliğinde takılı kalmışsa, fiziksel dünyanın tahriklerine kapılacak, egosundan kaynaklanan davranışları beslemeye devam edecek ve yine egosunun yarattığı illüzyonların esiri olacaktır.

Arkana Majör’ün XIII numaralı kartı Ölüm, acı ve kederi kabullenme,vedalaşma ve ardından gelecek yeniden doğuş mesajı ile Akrep’e ruhsal yolculuğunda yol gösterir. Bilinmeyen, kimsenin ayak basmaya cesaret edemediği topraklarda yol alan Akrep, yaşam biçiminin ve inanç sisteminin ölümü ile karşılaşacaktır. Bu acı verici tecrübe, üstün bir cesaret gerektirir. Cehenneme yaptığı yolculukta, bildiği tanıdığı herşeyi geride bırakırsa, insan doğasının karanlık yönleri ile yüzleşme cesareti gösterirse, Akrep korkunun ötesine geçerek dönüşümü gerçekleştirecektir. O, karanlığın içindeki aydınlık noktayı bulmak, insan egosunun olumsuzluklarına meydan okumak ve böylece karanlığı aydınlığa dönüştürmek için buradadır.

 

* http://neptunecalling.com/ adresinden alıntıdır.”

Reklamlar

About Ayşen Cumhur Özkaya

Ruhu Sanatçı Gönlü İnançlı Hali Hüzünlü Şefkatli Romantik Her daim Duygusal Hayalci Melankolik Karşılıksız Seven Çocuk Kalpli İlahi Aşka Aşık biri
Bu yazı MİTOLOJİ, EFSANELER, ASTROLOJİ, BİLİNMEYENLER içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s