Aslan Burcu, Güzel ve Çirkin

Aslan Burcu ile eşleştirilen Güç kartı, Arkana majör içindeki en dolaysız anlatıma sahip kartlardan biri.

Kartın üzerindeki genç kadın ve aslan, bilinci ve içgüdüsel doğamızı temsil ederler. Başının üzerinde sonsuzluk işareti olan genç kadın aslana korkusuz ve kalbi şüphelerden arınmış bir halde yaklaşmaktadır.  Kadın aynı Güzel ve Çirkin masalında olduğu gibi, sevgiyle kendini adadığında Canavar’ı ehlileştirmiştir.

Hayvana özgü vahşi yönlerimizle yani içgüdüsel doğamızla yüksek bilincimiz arasındaki uzlaşma, gerçek gücümüze, yaşam sevincimize ve sağlıklı bir tutkuya açılan kapıdır.

Güç kartının temsil ettiği yaşama coşkusu, enerji, cesaret , kendini adama Aslan Burcu ile bağlantılı. Ancak kart aynı zamanda Aslan Burcu’nu,  doymak bilmeyen güç ve kontrol arzusuna karşı da uyarıyor. İçgüdülerinin ve gücünün karanlık yönü tarafından ele geçirilen Aslan, çok inatçı ve kibirli olabilir. Hoşgörüsüz ve önüne çıkan herkese karşı yıkıcı bir tutum içine girebilir.

Aslan dengesini korumak için güdülerini tanıyıp, onların boyunduruğu altına girmemeyi  öğrenmelidir. Yüksek bilinç, manevi güç, sevgi bu yoldaki en önemli yardımcılarıdır.

Hakimiyet için duyduğu sonsuz arzu aslında koşulsuz sevgi ve sadakate duyduğu ihtiyaçtır.

Kendi  doğası ile uzlaşarak elde edeceği hakimiyet ona çok istediği ve özlediği krallığın kendi içinde olduğunu gösterecektir. Tahtını ve tacını dışarıda değil kendi içinde aramalıdır.

* http://neptunecalling.com/ adresinden alıntıdır.”

 

Reklamlar

About Ayşen Cumhur Özkaya

Ruhu Sanatçı Gönlü İnançlı Hali Hüzünlü Şefkatli Romantik Her daim Duygusal Hayalci Melankolik Karşılıksız Seven Çocuk Kalpli İlahi Aşka Aşık biri
Bu yazı MİTOLOJİ, EFSANELER, ASTROLOJİ, BİLİNMEYENLER içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s