Başak Burcu, Işığın Hanımı

Başak Burcunun Arkana Majör’deki temsilcisi iki farklı ekole göre Ermiş ve Adalet kartlarıdır.

IX numaralı kart,  karlı bir yolda tek başına yürüyen Ermiş’i gösterir. Elinde taşıdığı fenerin içinde bir yıldız parlamaktadır.Onunla hem kendi yolunu aydınlatabilir, hem de başkalarına rehberlik edebilir. Pelerini onu dışarıdan gelecek etkilere karşı korur. Kartın anlamı kendi içine dönmek, hiç kimseden ve hiçbir şeyden etkilenmeden kendi yolunda ilerlemektir. Kişinin kendi içinden yükselen bilgeliğe kulak vermesini ve onu bulmasını anlatır.

Bu anlamda Başak Burcunun ilahi bir anlayışla, herkesin içindeki parlayan yıldızı görüp ortaya çıkarması ile bağlantılıdır. Ermiş kartı, Başak Burcuna ruhsal düzeydeki gerçek görevi olan ilahi ışığı koruma ve taşıma işlevlerini hatırlatır.

Başak Burcunun titizliği, mükemmeliyetçiliği ve dikkati, dış dünyaya fazla odaklanırsa huzursuzluk, sinirlik, endişe, eleştirel eğilimler yaratabilir. Ermiş kartı ona, saplantılı bir şekilde iş yaşamı, başka insanların meseleleri, sağlık ve beslenme konularına yönelmek yerine, iç dünyasına dönmesini söyler. İçsel ışığını korumasını, beslemesini ve hazırlamasını öğütler. Ermiş kartının önerdiği meditasyon, ruhsal yolculuğa açılan kapıdır. Başak bu  yolculukta en doğru metodları, süreçleri, teknikleri seçecek ve en doğru zamanda ruhun ışımasını sağlayacaktır. İçine odaklanan Başak ruhsal mükemmeliği keşfedecektir.

Taşıdığı fenerle hem kendi yolunu aydınlatan hem de başkalarına yol gösteren Ermiş gibi Başak da kendi ışığı ile bağlantı kurmalı ve onu günlük hayatına akıtarak dünyaya hizmet etmelidir. O zaman gerçek yerini bulduğunu ve kendini gerçekleştirdiğini hissedebilir.

Adalet Kartı Başak Burcuna denge mesajı vererek yolculuğunda destekler. Kartta gördüğümüz Adalet tanrıçası sol elinde tuttuğu altın terazide iki dünyayı dengelemektedir : maddi dünya ve ruhsal dünya. Bu kart aşırılıklara karşı bir uyarı niteliği taşır ve gereken ayarlamaları yaparak dengeyi bulmayı öğütler.

Ermiş kartının işaret ettiği ruhsal yolculuğun yanısıra  Adalet kartı da Başak Burcuna fiziksel, duygusal, sosyal, ruhsal açılardan dengeyi kurmasını hatırlatır. Her türlü aşırılık sonucu bir bedel ödenecektir. Zararlı yiyecekler, içecekler sağlığımızı bozar, ama ölçüsüz diyetler de bedenimizi olumsuz etkiler, aşırı çalışmak insanın sosyal hayatını ihmal etmesine yol açabilir.

Adalet kartının yargılama ve cezalandırma ile ilgili olmadığını unutmamalıyız. O sadece akılcı ve nesnel bir tutumla erişilecek dengeye işaret eder. Belki sonuç tam istediğimiz gibi olmayacaktır ama adil ve gerektiği gibi olacaktır. Bu da başak Burcu’nun karanlık tarafı olan aşırı eleştirel, hata affetmeyen ve zorlayıcı tutumuna karşı bir uyarıdır.

Başak yüksek bilincin ışığını günlük hayatın pratik yönlerine yansıtmayı başardığında, dengeyi sağlayacaktır, böylece dünyaya şefkat ve bilgelik aşılayabilir.

* http://neptunecalling.com/ adresinden alıntıdır.”

Reklamlar

About Ayşen Cumhur Özkaya

Ruhu Sanatçı Gönlü İnançlı Hali Hüzünlü Şefkatli Romantik Her daim Duygusal Hayalci Melankolik Karşılıksız Seven Çocuk Kalpli İlahi Aşka Aşık biri
Bu yazı MİTOLOJİ, EFSANELER, ASTROLOJİ, BİLİNMEYENLER içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s