İkizler Burcu, Animus ve Anima

Eşleştirildiği Güneş ve Aşıklar kartları ile ilişkisini anlamak için, İkizler Burcunu tarif etmekte kullanılan yüzeysel tanımların ötesine bakmalıyız. İkizler çoğunlukla zeki, akılcı, konuşkan, hatta dedikoducu, çift karakterli, dengesiz, havai, kolay adapte olan, iletişim yeteneği gelişmiş kişiler olarak tarif edilir.

Ruhsal düzeyde baktığımızda ise, her türlü ikiliğin, zıtlığın çözülmesi, kutuplaşmalar arasında köprüler kurulması İkizler Burcu ile bağlantılıdır.

Hem Aşıklar Kartı hem de Güneş Kartı İkizlerin bu yönüne çok açık şekilde dikkat çekiyor.

Bugünün popüler destesi Rider Waite Tarot Kartlarından önce yaygın şekilde kullanılan, kökeni 15. ve 16. Yüzyıllara kadar uzanan Marsilya Tarotu adlı destedeki Güneş Kartına baktığımızda, İkizler Burcu için genellikle kullanılan sembole çok benzediğini görüyoruz.
Güneş kartının gençlik, yaşama sevinci, çocuksu neşe gibi anlamları, İkizler Burcunun yeniliğe hemen adapte olma, canlılık, çocuksu öğrenme arzusu  özelliklerini çağrıştırıyor olabilir. Ancak daha derin anlamıyla da bu kart bilgeliği ve mistik “birlik” duygusunu ifade eder.

Kartta bahçede oyun oynayan iki çocuk görürüz.  Birbirleriyle uyum içinde resmedilmiş çocukların üzerinde Güneş parlar.  Arkana Majör’ün XIX  numaralı kartı,  İkizler Burcuna, onu aydınlığa kavuşturacak yolun birlik duygusundan geçtiğini söylüyor. İkizler Burcu, karttaki çocuklar gibi iletişim kurarak, insan ilişkilerini düzenleyerek  ruhsal amacına yönelebilir. Beden ve ruh, bilinç ve yüksek bilinç, düşünce ve kalp arasındaki bağlantıyı kurarak aydınlığa çıkabilir.

Aşıklar kartının İkizler’e ruhsal yolculuğunda verdiği tavsiye, büyük aşk, bağlanma, kendini adama, Anima ve Animus’un birlikteliği.

Kendi içinde bütünleşme duygusuna erişmiş bir İkizler,  bir çok kutuplaşmaya çözüm bulabilir. Olağanüstü iletişim yeteneği ile yarattığı hikayeler ya da düşünce sistemleri,  insanlara nihai gerçeği işaret edebilir. Ancak bu bilgeliğe erişemeyen İkizler, parçalanıp dağılmaya, ikilemler içinde kaybolmaya meyillidir. Zihinsel ve bedensel olarak tam anlamıyla gevşeyemediğinden, sinirsel olarak gergindir. Bu gerginlik ve huzursuzluk, onu bitmek bilmeyen bir koşuşturmaya sürükleyerek herşeyden sıkılmasına yol açar.

Aşıklar kartı İkizler Burcunu içsel çatışmalarını aşmaya davet eder. Yaşamdaki mutluluğu dış koşullarda aramak yerine, kalbinin derinliklerine bakmasını tavsiye eder. Asıl mutluluk kaynağının kendi içindeki bütünleşme olduğunu fark etmelidir.   Anima ve Animus’un simgesel evliliği, zıtlıkların birleşmesi, yüksek bilince açılan kapı olacaktır.

* http://neptunecalling.com/ adresinden alıntıdır.”
Reklamlar

About Ayşen Cumhur Özkaya

Ruhu Sanatçı Gönlü İnançlı Hali Hüzünlü Şefkatli Romantik Her daim Duygusal Hayalci Melankolik Karşılıksız Seven Çocuk Kalpli İlahi Aşka Aşık biri
Bu yazı MİTOLOJİ, EFSANELER, ASTROLOJİ, BİLİNMEYENLER içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s