Koç Burcu,İmparator mu, Arabacı mı?

İmparator ve Araba, iki farklı sistem tarafından Koç Burcu ile eşleştirilen kartlardır.

Arkana Majör’ün IV numaralı kartı İmparator somut yapılar demektir ve gerçekleştirme anlamı taşır. Sembolize ettiği irade gücü, yeni girişimler, canlılık, mücadele Koç Burcu ile bağlantısını anlamamıza yardım edebilir. Bugün en çok kullanılan, en popüler Tarot kartları olan Rider Waite destesinin  İmparator kartına baktığımızda, İmparator’un tahtını süsleyen koç başları hemen dikkatimizi çeker.

Dört adet koç başı  ile süslenmiş tahtı İmparator’un Marsiyen karakterini vurguluyor. İmparator’un kırmızı giysisi de yine Koç Burcu ve Mars ile bağlantılı. İmparator kartının karanlık tarafı olan aşırı hükmetme arzusu, iktidar hırsı, itaat ve disiplin beklentisi, Tanrıyı oynamak, Koç Burcunun enerjisine doğru yön veremediği  zamanlarda ortaya çıkan gölge yönleri ile örtüşüyor.

Araba kartı (Arkana Majör VII), ileriye doğru atılan büyük bir adımı simgeler. Özgürlük arzusu, kendini ispat etme güdüsü, macera hevesi, risk almaya hazır olmak Koç Burcu ile örtüşen ifadeler.

Kartta görülen Arabacı, görkemli zırhı, tacı ve elindeki altın asası ile bir kahraman olarak resmedilmiş. Arabasını çeken siyah ve beyaz sfenksler yolculuğu sırasında karşılaşacağı birbirine zıt durumları gösteriyor. Sfenkslerin onu çekeceği farklı alternatifler arasında seçim yapması, dizginleri elinde tutarak yaşamının yönünü belirlemesi gerekmektedir.

Aynı arabacı gibi Koç Burcu da, bağımsız olma yolunda, bencillik yaparak veya kendine aşırı güvenerek sahip olduğu güçleri abartmak yerine öğrenmesi gereken pek çok şey olduğunun farkına varmalıdır.

* http://neptunecalling.com/ adresinden alıntıdır.”

Reklamlar

About Ayşen Cumhur Özkaya

Ruhu Sanatçı Gönlü İnançlı Hali Hüzünlü Şefkatli Romantik Her daim Duygusal Hayalci Melankolik Karşılıksız Seven Çocuk Kalpli İlahi Aşka Aşık biri
Bu yazı MİTOLOJİ, EFSANELER, ASTROLOJİ, BİLİNMEYENLER içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s