Terazi Burcu, İlahi Denge

Terazi Burcunun Arkana Majör’deki karşılığı Adalet kartı, bir diğer ekole göre de Denge kartıdır.

Adalet kartına baktığımız zaman, altın tacı ve görkemli kırmızı elbisesi ile tahtında oturmakta olan Adalet tanrıçasını görürüz. Bir elinde kılıç, bir elinde terazi tutmaktadır. Pek çok farklı kaynakta gözleri bağlı olarak tasvir edilen Adalet tanrıçası bu kartta, sorunları her yönüyle görüp anlaması, her detayı değerlendirebilmesi için gözleri açık olarak resmedilmiştir.

Kart, Terazi Burcunun doğal nitelikleri olan denge, uyum ve eşitliği simgeler. Terazi için hayati önem taşıyan dengeyi sağlayabilmek için gereken sezgisel anlayışa, akılcı düşünmeye ve algıların açık olmasına işaret eder. Eyleme geçmeden önce koşulları dikkatle analiz etmek ve değerlendirmek ile ilgilidir. Ancak bu şekilde Terazi kendini feda etmeden barışı koruyabilecek, uyumu sağlayabilecektir.

Terazi burcunun idealist yapısı bazen gerçeği olduğu gibi görmesine engel olabilir.  Daima kendi inançlarına sıkı sıkıya bağlı kalsa da, başkalarından etkilenmeye de çok açıktır. Adalet kartı, Terazi’ye doğruyu yanlıştan ayırmak konusundaki doğal yeteneğini hatırlatır ve fazla katı olmamak konusunda da uyarır. Terazi Burcunun karanlık yüzü kibir ve ikiyüzlülükle bağlantılı olarak, Adalet kartı bizi kendi davranışlarımızı en ince detayına kadar gözden geçirmeye davet eder ve hayatlarımızda dengede olmayan konuları sorgulamamız için bizi zorlar.  İlahi adaletin terazisinin şaşmayacağını ve evrensel yasaların daima doğru işleyeceğini hatırlatır.

Denge kartı, Terazi’ nin denge arayışında doğru ölçünün önemini vurgular. Karşıtlıkları bir araya getirerek, güçleri birleştirerek, orta yolu bularak sağlıklı bir yola gidilebileceğini işaret eder.

Denge kartı aşırılıklardan uzak durmak, ölçülü olmak anlamı ile Terazi’ye ihtiyaç duyduğu dengeli ilişkilerin kapısını açar. Olayları her yönü ile tartıp görmek, sağduyu ile hareket etmek Terazi’nin kendi merkezinde kalmasını sağlayacak ve kendisini güvende hissettirecektir.

Herkesi memnun etmek için uğraşan ya da tatlılıkla herkesi parmağında oynatmaya çalışan Terazi, ilişkilerinde alma verme dengesini kurduğunda ve doğru karışımı bulduğunda, özlediği adalet duygusunu tadacaktır.

Sürekli her şeyi ölçüp biçmek istemesi sonucu çevresine tereddüt ve kararsızlık olarak yansıyan tutumu yerine, aşırılıklardan kaçındığında, sağduyusunu izleyerek doğru ölçüye ulaştığında daha mutlu olacaktır

 

* http://neptunecalling.com/ adresinden alıntıdır.”

Reklamlar

About Ayşen Cumhur Özkaya

Ruhu Sanatçı Gönlü İnançlı Hali Hüzünlü Şefkatli Romantik Her daim Duygusal Hayalci Melankolik Karşılıksız Seven Çocuk Kalpli İlahi Aşka Aşık biri
Bu yazı MİTOLOJİ, EFSANELER, ASTROLOJİ, BİLİNMEYENLER içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

3 Responses to Terazi Burcu, İlahi Denge

 1. Satya dedi ki:

  Ayşen Hanım merhabalar,
  Blogumu takip etmenize memnun oldum. Yazılarımı alıntılamanız da beni mutlu etti. Ancak yazılarım herhangi bir yerden tercüme ya da alıntı değil, kendi üretimim. Dolayısıyla blogunuzda Astroloji kategorisi altında yayınladığınız benim yazılarımın kaynağını link vererek belirtmenizi rica ediyorum.
  Saygılarımla,
  Satya

  • Aysen Ozkaya dedi ki:

   Selamlar…Öncelikle ikazınız için çok teşekkür ederim zira ben de buna özen göstermeye çalışıyorum, eğer diğer sayfalarıma baktıysanız hepsinin altıda linkini görürsünüz ama sizinkinde bir atlama olmuş o da gecenin bir yarısı çok hoşuma gittiği için alel acele kaydetmemden kaynaklanmış olabilir. Özürlerimi kabul edin lütfen. Elbette ki emeğe saygı önce gelir. İyi günler dileği ile…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s