David Yukhanyan ve çizimleri – David Yukhanyan and his drawings

DAVID YUKHANYAN

“Bakmak, Görmek Değildir” Dedirten 2 Muhteşem Çizim                                             ve İnanılmaz Detayları :

 

David Yukhanyan, “Kendimi bildim bileli çizim yapıyorum.” diyen sanatçılardan birisi. Bugünlerde yaşantısını Yerevan’da mimarlık yaparak devam ettiriyor. Ve ayrıca illüstrasyon sanatıyla olan bağını da koparmış değil. Sanatçı, geçtiğimiz günlerde iki yeni çalışmasını yayınladı. Birbirlerine benzemiyor gibi gözüken bu çalışmalar, detaylar ele alındığında bütünüyle bambaşka bir kimliğe bürünüyorlar.  Davit Yukhanyan has been drawing for as long as he can remember. Today, he works as an architect in Yerevan, Armenia, but still makes sure he finds time to create illustrative art as well. Recently, he created two drawings. Two might not seem like a lot, but when you consider their level of detail, it becomes a different story entirely. Here are the two drawings in their entirety:
70*100 cm ebatlarındaki her iki çizim de, aslında, ana temanın etrafında bir bütünlük oluşturabilmek adına, içinde sayısız; insan-hayvan melezleri, komik yüzler, tuhaf makineler ve daha nicelerini barındıran, yüzlerce minik dokunuşun, dikkatlice düzenlenmiş birleşimleridir.   Each drawing, both of which measure 70 by 100 centimeters, is actually a composite of hundreds of tiny drawings that are arranged carefully to make up a whole. Besides the main subjects, the drawings feature countless animal-human hybrids, funny faces, weird machines and more.

Ve bu minik dokunuşlar; formu, arka planı, gölgelemeleri ve saatlerce sürecek eğlenceyi sağlayan unsurları oluştururlar. Yukhayan, çalışmalarında, dijital manipülasyonlara asla başvurmaz. Ve çalışmalarının tamamı, ellerinin ürünüdür.  They make up the form, the background and the shading, and provide hours of entertainment. Yukhanyan creates his work entirely by hand–no digital manipulation here–using technical pen on paper.

İşte arka planlarındaki muazzam detaylarıyla, o muhteşem iki çalışma :

1. Isolated Winner (Tecrit Edilen Galip)

1 2 3 4 5 6 7

  1. And When You Lose Control (Ve Kontrolü Kaybettiğinizde)
9
 10 11 12 13
KAYNAK  :
Reklamlar

About Ayşen Cumhur Özkaya

Ruhu Sanatçı Gönlü İnançlı Hali Hüzünlü Şefkatli Romantik Her daim Duygusal Hayalci Melankolik Karşılıksız Seven Çocuk Kalpli İlahi Aşka Aşık biri
Bu yazı RESİM ** Painting içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s